Dnia 2024-03-09 17:45 odbył się mecz między Twente i Sparta Rotterdam: 2-1

W ostatnim starciu Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Sparta Rotterdam na stadionie De Grolsch Veste, Twente zdołało pokonać rywala 2-1. Mecz, który odbył się dwa dni temu, 9 marca o godzinie 17:45, zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy po pierwszej połowie, a ostateczne zwycięstwo zapewnił im gol strzelony po przerwie.

Relacja z przebiegu meczu:

Mecz pomiędzy drużynami Twente a Spartą Rotterdam zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie odbyło się 9 marca o godzinie 17:45 na stadionie De Grolsch Veste w ramach 25. kolejki Eredivisie. Sędzią głównym był Rob Dieperink z Holandii.

W 21. minucie meczu to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez D. Rotsa po asyście M. Vlapa. Twente kontrolowało grę i zasłużenie prowadziło 1-0 do przerwy.

Druga połowa to dalsza dominacja gospodarzy, którzy podwyższyli prowadzenie w 77. minucie. M. Boadu strzelił drugiego gola dla Twente, a asystę zanotował A. Salah-Eddine.

Chociaż wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, to w 87. minucie Sparta Rotterdam odpowiedziała bramką. P. Clement zmniejszył straty dla gości, asystując T. Lauritsenowi.

W drugiej połowie obie drużyny otrzymały żółte kartki - dla gospodarzy w 51. minucie Michal Sadílek, a dla gości w 68. minucie Pelle Clement.

Nie odnotowano czerwonych kartek w tym spotkaniu.

W rezultacie Twente pokonało Spartę Rotterdam 2-1. Gospodarze wykorzystali swoje okazje, chociaż goście stawiali im twardy opór. Następne mecze dla Twente to starcia z PSV Eindhoven, Heracles i Heerenveen, natomiast Sparta Rotterdam zmierzy się z zespołami Ajax, Fortuna Sittard i Vitesse.