Spotkanie między Sparta Rotterdam i Excelsior na stadionie Sparta-Stadion Het Kasteel - 4-2

W jednym z emocjonujących spotkań Eredivisie drużyny Sparta Rotterdam i Excelsior zmierzyły się na boisku Sparta-Stadion Het Kasteel. Mecz, który odbył się 17 lutego 2024 roku o godzinie 17:45, przyniósł wiele bramek i zwrotów akcji. Po zaciętej rywalizacji to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując Excelsior 4-2. Wynik na przerwę wskazywał remis 2-2, ale ostatecznie to Sparta Rotterdam zdobyła pełną pulę punktów.

Mecz pomiędzy Sparta Rotterdam a Excelsior zakończony wynikiem 4-2

Sparta Rotterdam podejmowała w swoim stadionie, Sparta-Stadion Het Kasteel, drużynę Excelsior w ramach 22. kolejki Eredivisie. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:45, a sędzią głównym był Serdar Gozubuyuk z Holandii.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo nieskutecznie, a już w 11. minucie K. Pierie zdobył bramkę dla gości, ustalając wynik na 0-1. Sytuacja Sparty się pogorszyła, gdy w 16. minucie L. Duijvestijn podwyższył prowadzenie Excelsior na 0-2. Jednak drużyna gospodarzy nie poddała się i szybko odpowiedziała. W 24. minucie A. Verschueren zmniejszył straty na 1-2, a T. Lauritsen w 31. minucie doprowadził do wyrównania 2-2, co było wynikiem do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, a w 75. minucie to właśnie T. Lauritsen strzelił kolejnego gola, dając prowadzenie Sparcie 3-2. Ostateczne zwycięstwo zapewnił C. Brym, który bramką w doliczonym czasie gry ustalił wynik końcowy na 4-2 dla Sparty Rotterdam.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali: Pelle Clement, Jonathan de Guzmán, Bart Vriends, oraz Djevencio van der Kust ze strony gospodarzy, a także Richie Omorowa oraz Siebe Horemans z drużyny gości. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Następne mecze dla Sparta Rotterdam to starcia z NEC Nijmegen, AZ Alkmaar oraz Twente, natomiast Excelsior zmierzy się z Vitesse, Fortuna Sittard oraz AZ Alkmaar.